KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13925454
nr 1392 5454
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Färgetsning, Signerad, "Bellmanshuset". Motivet: 18x24cm, yttermått inklusive ram: 40x48cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
300 kr
måndag 26 april 2021
kl 18:20:01